Słuchy o najnowszym albumie Percival Schuttenbach krążyły już od pewnego czasu wśród folkmetalowej braci. Szczególnego rozgłosu nabrały one z początkiem kwietnia, gdy pojawił się teledysk do utworu “Gdy Rozum Śpi”, będący niejako zapowiedzią nowego krążka. Jeden ze świeżych kawałków fani mogli usłyszeć podczas trasy koncertowej Under Folk Wings Tour 2012, kiedy szersza publika poznała także (roboczą) nazwę całej płyty – “Svantevit”. Percival Schuttenbach swym najnowszym wydawnictwem przeniesie słuchaczy w świat plemienia Ran z Rugii, które w arkońskiej świątyni właśnie Svantevitowi cześć oddawało. Głównym bohaterem stać ma się znany już z wcześniejszej twórczości grupy Buba z Ran.

Zespół, niecały tydzień temu, ujawnił pierwsze, nagrane dźwięki pochodzące z najnowszego albumu. Trudno tak krótkim materiałem zaspokoić ciekawość wygłodniałych fanów, jednak daje on możliwość zorientowania się w jaki klimat wprowadzi nas zespół tym wydawnictwem.

Niewiele więcej można dotąd o powstającym albumie, dlatego czekamy na kolejne nowości, które, jak zapowiedział zespół, pojawić się mają wraz z postępem prac.

O autorze

Redaktor, Fotograf
Google+

Urodzony w 1990 roku w Warszawie. Folk metalem interesuję się odkąd poszedłem na pierwszy koncert grupy Morhana. Koncentruję się głównie na polskich i skandynawskich przedstawicielach gatunku, ale jestem otwarty na wszelkie kierunki. Od kwietnia 2012 roku jestem redaktorem FolkMetal.pl, gdzie staram się pisać o wszystkim, co dzieje się na rodzimej scenie folkmetalowej. Jestem także menadżerem zespołu Morhana od stycznia 2013 roku.