percival_000

Kariera naszego rodzimego Percivala nabiera zawrotnego tempa. Zespół koncertuje, ciągle pracuje nad nowym materiałem, w międzyczasie składa muzyczny hołd Slayerowi, a obecnie nagrywa muzykę do najnowszej części gry Wiedźmin: Dziki gon. Zapewne jesteście ciekawi, jak doszło do tego, że usłyszycie Percivala w jednej z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Rąbka tajemnicy uchyli były manager zespołu Paweł “Yarpenn” Styczyński.

M: Wspomniałeś ostatnio, że zawsze chciałeś, by muzyka zespołu Percival zabrzmiała w grze Wiedźmin. Dlaczego pomysł ten dopiero teraz ujrzy światło dzienne?

Y: Był taki czas, gdy uważałem za coś jak najbardziej właściwego, że zespół tak mocno nawiązujący do twórczości A. Sapkowskiego powinien próbować zaistnieć na podobnych tematycznie polach. Gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów była idealnym pomysłem na próbę pokazania się publiczności na całym świecie. Idea ta szczególnie burzyła moje myśli w momencie nagrywania utworu Tridam w wersji folk metalowej – do dziś zresztą zachowałem te wspomnienia. Pomysł jednak pozostał tylko pomysłem, nie udało się go zrealizować. Może to i lepiej, wydaje mi się, że Percival w obecnej postaci da temu projektowi znacznie więcej, niż byłby w stanie zaoferować w tamtej chwili. Zespół przez ostatnie kilka lat niesamowicie się rozwinął, zasługa w tym zarówno muzyków, którzy wykonują na co dzień tytaniczną pracę, jak i agencji koncertowej, która objęła Percivala bardzo profesjonalną i efektywną opieką. Myślę, że ten rozwój, jak i coraz większy rozgłos spowodowały, że to do lubińskiego zespołu zgłosili się twórcy trzeciej części gry o Wiedźminie.

M: Czy wiesz, jakie dokładnie utwory zabrzmią w nowym Wiedźminie?

Y: W materiałach opublikowanych do tej pory przez różne źródła możemy usłyszeć co najmniej cztery utwory: “Saga”, “Słyszę”, “Sargon” oraz, nagrana niedawno, folkowa wersja utworu “Tridam”. Oprócz tego udało mi się wyłowić całkiem sporo fragmentów całkowicie nowych, do tej pory mi nieznanych, więc podejrzewam, że kompozytorzy muzyki, jak i Percival zaskoczą również i najbardziej zagorzałych fanów zespołu.

M: Jak ty, jako były manager zespołu, postrzegasz to osiągnięcie? Jak widzisz karierę Percival w najbliższych latach?

Y: Dla mnie osobiście, osoby bardzo emocjonalnie związanej z twórczością Sapkowskiego, jest to jedna z najlepszych wiadomości, jakie usłyszałem w życiu. Niezwykłe wydarzenie, którego niesamowitość jest podkreślana na każdym kroku poprzez materiały publikowane przez twórców gry. Jeżeli jest to tak dobre na tym etapie, to boję się myśleć, jaka będzie cała gra. Trudno jest mi stwierdzić, jak potoczą się dalej losy Percivala. Mają bardzo dużo celów przed sobą, dążą do nich uparcie, są niezwykle pracowici i kreatywni, więc przy odrobinie szczęścia powinni stać się jeszcze sławniejsi niż są teraz. 🙂

M: Wielkie dzięki za rozmowę. Ja również trzymam kciuki za zespół i czekam na najnowszą część Wiedźmina 🙂

Y: Dziękuję i pozdrawiam wszystkich fanów Percivala oraz Wiedźmina 🙂

Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun w wersji angielskiej, który w ciągu 3 dni osiągnął na daną chwilę 1 166 953 wyświetleń.

Tutaj możecie posłuchać utworów Marcina Przybyłowicia i Percivali, które mogą pojawić się w grze.