rarog_logo

Moskiewski Rarog (Рарогъ) powraca z pierwszą w swojej historii epką Kołogod (Кологод). Jej premiera odbędzie się już 30 listopada. Tego też dnia zespół da promocyjny koncert w rodzinnej Moskwie, po którym ruszy w miesięczną trasę po rosyjskich miastach. Wydawcą epki jest tradycyjnie już SoundAge Productions.

rarog_ep_cover

Na krążku znajdą się cztery utwory, z których trzy stanowią ludowe pieśni słowiańskie (Kolada (Коляда), Kupalinka (Купалинка) i Tausień (Таусень)), a jeden to fragment z opery Snieguroczka (СнегурочкаNikołaja Rimskiego-Korsakowa (Николай Римский-Корсаков), pt. Zdrawstwuj Maslenica (Здравствуй Масленица). Rzecz jasna wszystko przearanżowane na metalową modłę. Prace nad epką prowadzone były w moskiewskim Playstudio.

Autorem wskazanej powyżej okładki jest Jewgienij Postiebajło (Евгений Постебайло), który współpracował do tej pory m.in. z Deicide, Fangornem czy Katalepsy.

Jeden z utworów, wszem i wobec znana, białoruska Kupalinka (Купалинка/Купалінка), dopiero co został udostępniony do odsłuchu: