Runika jest jednym z kilku reprezentantów warszawskiej sceny folkmetalowej. Powstała w roku 2014 z inicjatywy – między innymi – Aminae, znanej dotąd publiczności głównie z występów w innej stołecznej formacji – Leśne Licho. Mimo młodego stażu zespół ma na swoim koncie występy z zagranicznymi i krajowymi gwiazdami gatunku, takimi jak Dalriada czy Percival Schuttenbach. W sierpniu 2015 roku grupa wydała swoje pierwsze demo, zawierające pięć utworów.

runika11

Muzyka Runiki to połączenie mocnego grania gitarowego z brzmieniem keyboardu, wszystko zaś zwieńczone znakomitym damskim wokalem. Warstwa liryczna skupiona jest w dużej mierze na mitologiach słowiańskiej i nordyckiej, jednak nie brakuje także innych nawiązań, między innymi do świata fantasy. Teksty utworów pisane są w języku polskim.

Skład:

Adrianna „Aminae” Janusz – wokal (od 2014)
Michał „Eðvald” Chyliński – gitara elektryczna (od 2014)
Maciej „Sigal” Daniluk – gitara elektryczna (od 2014)
Piotr „Rax” Raksimowicz – gitara basowa (od 2014)
Marcin „Łapa” Łapiński – perkusja (od 2014)
Michał „Młody” Łukaszewicz – keyboard (od 2015)

Byli członkowie:
Aleksandra „Szonhor” – keyboard (2014 – 2015)

Łącza:
Facebook

O autorze

Avatar
Redaktor, Fotograf
Google+

Urodzony w 1990 roku w Warszawie. Folk metalem interesuję się odkąd poszedłem na pierwszy koncert grupy Morhana. Koncentruję się głównie na polskich i skandynawskich przedstawicielach gatunku, ale jestem otwarty na wszelkie kierunki. Od kwietnia 2012 roku jestem redaktorem FolkMetal.pl, gdzie staram się pisać o wszystkim, co dzieje się na rodzimej scenie folkmetalowej. Jestem także menadżerem zespołu Morhana od stycznia 2013 roku.