W sobotę 10 sierpnia Park Turystyki w Brennej opanują średniowieczni wojowie. Mieszkańcy Brennej oraz turyści dzięki Grupie Rekonstrukcji Historycznej „Białogród” ze Strumienia będą mieli okazję przenieść się w czasie do X w. Przyjrzeć się będzie można życiu codziennemu w słowiańskiej wiosce. Nie zabraknie pokazów rzemiosła, prezentacji opancerzenia i uzbrojenia, inscenizacji bitew, pojedynków wojów oraz konkursów sprawnościowych.
Wystąpi także zespół Percival, który zaprezentuje utwory ludowe oraz inne kompozycje, przekazując klimat i atmosferę wczesnego średniowiecza.

dni dawnych kultur

W ramach Samhaim Fest na deskach Amfiteatru wystąpią zespoły :

CRUADALACH

Cruadalach to folk metalowy zespół z Czech, który charakteryzuje się specyficznym zestawem instrumentów. Wiolonczela, skrzypce, dudy czy średniowieczna szałamaja wykorzystywane w utworach na żywo nadają niepowtarzalnego brzmienia, który uzupełnia charyzmatyczny i zawsze pełen energii wokalista.
Zespół swoją inspirację czerpie w muzyce średniowiecza oraz motywach celtyckich, okraszonych mocnym brzmieniem gitar. Słychać również wpływ współczesnego czeskiego folkloru zarówno w muzyce, jak i w tekstach inspirowanych legendami i ludowymi przypowieściami.

LITVINTROLL
Litvintroll został założony w 2005 roku w Mińsku na Białorusi. Od samego początku skupiał się na muzyce folkowej z wykorzystaniem tradycyjnych białoruskich dźwięków, z wykorzystaniem tradycyjnych elementów ludowych, ale w odświeżonej aranżacji. Stąd wkrótce zespół dodał do swojej muzyki cięższe brzmienie gitar, które można usłyszeć w kompozycjach zespołu do dnia dzisiejszego. Trolle z Białorusi swoje motto zawarli w jednym słowie – Rock’n’Troll, a piosenka pod tym tytułem stała się punktem zwrotnym w ich dorobku. Do Polski przyjeżdżają z nowym albumem “Czornaja Panna” (duch Barbary Radziwiłł), na któym możemy usłyszeć również utwór “Lipka” śpiewany po polsku.

PERCIVAL SCHUTTENBACH
Ich muzyka to ekscytujące połączenie folkowych brzmień z energią metalu. Ludowe utwory w metalowych aranżacjach na instrumenty zarówno współczesne jak i tradycyjne, a także kompozycje, utrzymane w klimacie pogańsko-ludowo-metalowym. Agresja żywcem wyniesiona ze słowiańsko – germańskich pól bitewnych. Potęga dawnych bogów, klimat strasznych opowieści snutych podczas biesiad. Ale także radość życia, promienie słońca przedzierające się przez puszczę, bliskość pradawnej przyrody. Nie ma sensu zbędnie się rozpisywać – znacznie lepiej posłuchać. A posłuchać i zobaczyć na żywo to jest to, co uważam za najbardziej godne polecenia.

RADOGOST
Dar czarnego licha. Synowie rycerzy z Czantorii. Lubią wypoczywać w cieniu wielkiego dębu i dawać ostrego łupnia. Ktoś kiedyś powiedział: „Po co jechać na Korpiklaani skoro można iść zobaczyć Radogosta?”. No właśnie, my też nie widzimy sensu w jeżdżeniu na Korpiklaani, za to trolli ze zboczy Równicy zobaczyć i posłuchać na żywo trzeba obowiązkowo.

samhainfest2013

Wejście na koncerty oraz teren festiwalu jest całkowicie darmowe. Zachęcamy do odwiedzin!

Linki do wydarzenia:
facebook.com
lastfm.pl