Już 12 grudnia 2014 roku po raz kolejny w Lublinie, w ramach Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe odbędzie się konkurs dla młodych zespołów folkowych Scena Otwarta. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkie zespoły inspirujące się tradycyjną muzyką dowolnego kraju lub regionu.

Celem tego konkursu jest stworzenie szansy zaistnienia przed szerszą publicznością młodym i debiutującym zespołom folkowym. Dobre zespoły zostają zauważone i docenione, nie tylko przez publiczność, ale i wydawców płyt i organizatorów innych festiwali. Kryteria oceny, jakimi posługują się jurorzy przy wyborze najlepszego zespołu, nie są szczegółowo sprecyzowane. Ważna jest oryginalność i wartość repertuaru oraz stopień, w jakim jego opracowanie odbiega od dotychczasowych wzorów i schematów. W jury konkursu zasiadają muzycy, dziennikarze oraz naukowcy, na co dzień zajmujący się kulturą tradycyjną.

W tym roku odbędzie się 22. edycja konkursu Scena Otwarta. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu jeden lat na Scenie Otwartej nagrody i wyróżnienia zdobywały takie zespoły jak: Żywiołak, Kapela ze Wsi Warszawa, Czeremszyna, Matragona, Lautari, Gadająca Tykwa, Balkan Sevdah, Percival Schuttenbach, OVO, Się Gra, Psio Crew, Burdon, Chłopcy kontra Basia, Folknery czy Stara Lipa.

Przypominamy, że w zeszłym roku Pierwsza Nagroda trafiła do zespołu Dzikie Jabłka, a Druga Nagroda i Nagroda Publiczności powędrowały do zespołu Same Suki.
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Festiwalu: www.mikolajki.folk.pl

Wszelkie informacje na temat konkursu można uzyskać pod adresami mailowymi: bracha.stefan@gmail.com oraz mikolaje@poczta.umcs.lublin.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu 691 823 518.

Po zapoznaniu się z regulaminem zgłoszenie należy wysłać do dnia 21 listopada 2014 roku mailem ( mikolaje@poczta.umcs.lublin.pl) lub listem zwykłym lub poleconym na adres:

ORKIESTRA ŚW. MIKOŁAJA,
ACK UMCS “CHATKA ŻAKA”,
ul. Radziszewskiego 16,
20-031 LUBLIN

26 listopada 2014 roku na stronie internetowej festiwalu zostanie opublikowana lista zespołów zakwalifikowanych do konkursu. Zostaną one również poinformowane drogą mailową.