Kilkanaście dni temu pisaliśmy o nowej płycie niemieckiego zespołu Suidakra, zatytułowanej Eternal Defiance. Przypomnijmy zatem po krótce, że ma się ona ukazać 24 maja nakładem niemieckiej wytwórni AFM Records. Od ostatniego czasu pojawiły się jednak kolejne szczegóły dotyczące nowego wydawnictwa. Wiemy już m.in., że będzie to płyta konceptualna, podobnie jak dwie poprzednie. Osią główną opowiadanych historii będą czasy Magnusa Maksymusa, celtyckiego cesarza zachodniorzymskiego i przodka na pół mitycznego władcy Brytów – króla Artura. Po więcej szczegółów odsyłamy do drugiego oficjalnego trailera płyty, przygotowanego przez samego Arkadiusa “Akki” Antonika, wokalistę grupy:

Jak już wspominaliśmy, gotowa jest już również okładka płyty. Przypomnijmy tu tylko, że jej autorem jest znany belgijski grafik Kris Verwimp, który jest również współautorem konceptu albumu.

W przyszłym miesiącu muzycy zamierzają opublikowane dwa nowe wideoklipy – do utworu Inner Sanctum (Wideo ze studia) oraz oficjalny klip kawałka March Of Conquest. Także w przyszłym miesiącu ma ruszyć możliwość zamawiania płyty w specjalnym opakowaniu.

A tracklista płyty Eternal Defiance prezentuje się następująco:

01. Storming the Walls
02. Inner Sanctum
03. Beneath the Red Eagle
04. March of Conquest
05. Pair Dadeni
06. The Mindsong
07. Rage for Revenge
08. Dragon’s Head
09. Defiant Dreams
10. Damnatio Memoriae
11. Mrs McGrath (bonus)