Dokładnie miesiąc temu informowaliśmy, że „wojownicy światłości” z izraelskiego zespołu Orphaned Land zakończyli pracę nad nowym albumem. Płyta All Is One 24 czerwca ukaże się w Europie, a dzień później w USA. Dystrybucją zajmie się niemieckie wydawnictwo Century Media Records.

Dziś muzycy przedstawili nareszcie okładkę nowego wydawnictwa. Autorem, kontrowersyjnej dosyć okładki (widniejąc na niej sprzężone ze sobą symbole wszystkich trzech wielkich religii monoteistycznych) jest znany francuski grafik Metastazis.

Na oficjalnej stronie muzyków ruszyła już przedsprzedaż nowego albumu. Dostępny jest obecnie w limitowanej edycji, zawierającej trzy utwory bonusowe (w tym jeden po turecku) oraz bonusowe DVD, na którym zobaczyć można krótki film, dokumentujący prace nad płytą, 2 klipy studyjne oraz cztery dodatkowe wideoklipy. Płyta jest przy tym podpisana przez wszystkich muzyków zespołu. Do nabycia jest również podwójne, winylowe LP z ww. trzema bonusami, na płytach w różnych kolorach oraz standardowa płyta CD. W niedalekiej przyszłości album ma być również dostępny w wersji digitalnej.

Poniżej prezentujemy tracklistę płyty All Is One:

01. All Is One
02. The Simple Man
03. Brother
04. Let The Truce Be Known
05. Through Fire And Water
06. Fail
07. Freedom
08. Shama’im
09. Ya Benaye
10. Our Own Messiah
11. Children

Na zakończenie przypomnijmy, że jesienią zespół wybiera się w potężną trasę koncertową po Europie. Zawita również do Polski – 2 października progresywnych folk metalowców posłuchać będzie można w warszawskim klubie Proxima, a dzień później w krakowskim Kwadracie.