Łódź nie będzie narzekać na niedostatek muzycznych wrażeń; w listopadzie miasto nawiedziła Wardruna, z kolei w tym roku łodzianie usłyszą na żywo m.in. autorów Égnyitó.
 Łódzki Dom Kultury i Iron Realm Productions zapraszają na koncert węgierskiej formacji folkowej The Moon & the Nightspirit 3 marca w Łódzkim Domu Kultury.


Zespół The Moon and the Nightspirit został założony w 2003 roku przez Ágnes Tóth oraz Mihály Szabó. Od początku działalności cechą charakterystyczną The Moon & the Nightspirit, poza melodiami inspirowaną kulturą średniowieczną i pogańską, był przekaz wizualny, który stanowi dopełnienie ich przekazu muzycznego. The Moon & the Nightspirit promować będą nowe wydawnictwo, które na początku 2017 r. ukaże się nakładem Prophecy Recordings.

 

The Moon and the Nightspirit  – Eg fele

Węgrom towarzyszyć będą z setami akustycznymi zespoły Othalan i Hegemony.


Początki folkmetalowego zespołu Othalan sięgają 2013 r. Jesienią 2012 r. zrodziła się idea założenia zespołu, jednak pełny skład udało się skompletować pół roku później. Grają zarówno elektrycznie, jak i akustycznie. Na unikatowy charakter ich muzyki składają się m.in. whistle, lira korbowa czy obój. W drugiej połowie 2013 r. ukazało się (w wersji elektronicznej) debiutanckie demo pt. Przedświt. W grudniu 2013 r. zespół uzyskał tytuł finalisty festiwalu „Synestezje”, w ramach którego zagrał swój pierwszy koncert. Kolejny rok dostarczył znacznie więcej okazji do koncertowania – Othalan supportował m.in. Silent Stream of Godless Elegy, Percivala czy GRAI. Zespół uzyskał tytuł finalistów konkursu OtherCenter (Artysta Tygodnia – 22 tydzień), utwór pt. Kowal zdobył I miejsce w 122 notowaniu listy przebojów Radia Orbit. Piosenka ta uzyskała również 5 lokatę na sylwestrowej liście przebojów Fejsbukowego Domu Kultury. Zespół zdobył też II miejsce w konkursie „Top Tygodnia” vol. II i III (utwór Czarnobóg – 2015) organizowanym przez Fejsbukowy Dom Kultury. W tym roku kapela zajęła I miejsce ex aequo w konkursie „Zagraj na IGRACH!”, dzięki czemu supportowała m.in. zespół T.Love. Twórczość bandu ukazała się w ok. 10 audycjach radiowych (m.in. w Radiu „Trójce”, Radiu RockTime, Radiu Katowice czy Radiu Opole). Obecnie Othalan pracuje nad swoją pierwszą płytą długogrającą.
Hegemony prezentują muzykę łączącą cechy rocka i metalu z szerokim wpływem prog, doom, gothic, a także muzyki klasycznej i orientalnej. Wydali w 2013r. debiutanckie EP Awakening, a w 2016r. akustyczny minialbum Ballads&Threnodies. Mieli zaszczyt koncertować m.in. z Closterkeller, Artrosis, Moon and the Nightspirit, Besides czy Pandemonium.
W ich repertuarze odnajdziecie zarówno szybkie, melodyjnie riffy, jak i strofy pełne tęsknoty i melancholii.Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu) dostępne w ŁDK od końca stycznia.

Zapraszamy!
News: Iron Realm Productions