Pochodzący z Mielca zespół folkmetalowy Time of Tales  pozostaje uboższy o najistotniejsze ogniwo – lidera. Stanowisko to obejmował Grzegorz “Pastor” Słomba – wokalista  i gitarzysta prowadzący. Z tej przyczyny grupa niestety zawiesza działalność na czas nieokreślony, jednakże jej członkowie obiecują dołożyć wszelkich starań, aby reanimować cały skład. W nowej odsłonie zamierzają zaprezentować swój nowy materiał oraz wciąż wykonywać stare kawałki.

Grupa działała wspólnie od jesieni 2009 r. i do tej pory wydała EP-kę Enter the Gates oraz pełną płytę z marca tego roku Tales of Time. Już wcześniej dochodziło do sporych zmian w składzie aż do chwili, gdy w 2013 r. grupa się ustabilizowała. Na chwilę obecną zespół może się pochwalić występami przed takimi gwiazdami sceny folkmetalowej jak Percival Schuttenbach czy Litvintroll oraz kilkoma audycjami radiowymi, w których Time of Tales było prezentowane.

Podczas gdy zespół ma moment do namysłu i nabiera nowych sił, apelujemy do jego wszystkich fanów o cierpliwość i wsparcie. My już trzymamy za nich kciuki i oczekujemy na materiały w świeżym składzie.