Norweski TrollfesT jest w trakcie nagrywania nowego albumu! Zespół znany jest polskim widzom z festiwalu Heidenfest 2011, który nie tak dawno odbył się w Warszawie i Krakowie. Oficjalne ogłoszenie brzmi:

“Prace nad nowym, piątym już albumem zaczęły się już w listopadzie, zespół znowu nietuzinkowo połączył norweskie, tradycyjne folkowe brzmienia wraz z metalem do headbangingu i obfitą dawką humoru. Wszystko to w celu stworzenia nowego gatunku muzycznego – True Norwegian Balkan Metal”.

TrollfesT wszedł do “Strand Studios” 7 listopada i spędził tam 3 tygodnie w celu nagrania perkusji, basu, gitar i głównego wokalu. Zespół następnie udał się do własnej “Placówki Nagrywającej Trollskogen”, gdzie do tej pory nagrywane są dodatkowe wokale, chóry i inne instrumenty.

Album będzie nosił nazwę “Brumlebassen” i tak jak wszystkie poprzednie wydawnictwa zespołu będzie opowiadał historie związane z trollami oraz alkoholowymi ekscesami. Okładka jeszcze raz będzie pracą szwedzkiego artysty Jonasa Darnella  i projektanta Terje “Andego Wartrolla”.

Wydanie “Brumlebassen” nakładem NoiseArt Records planowane jest na pierwszy kwartał 2012 roku.

Więcej informacji, filmy, zdjęcia i oficjalne aktualizacje na: trollfest.blogg.no