Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów sceny metalowej z Wysp Owczych, Týr, podpisał w ubiegłą środę (12 września) kontrakt z wytwórnią Metal Blade Records, znanej głównie ze współpracy z takimi grupami, jak Metallica czy Slayer na początku ich muzycznych karier, a współcześnie z Amon Amarth czy Behemoth. Týr planuje wydać przynajmniej trzy kolejne albumy, z których pierwszy ma się ukazać w okolicach maja 2013.

Jak można się dowiedzieć z profilu zespołu na Facebooku do podpisania kontraktu doszło Rainbow Bar on the Sunset Strip w Hollywood, a prócz członków zespołu był tam obecny także Brian Slagel, założyciel i szef Metal Blade Records.

 

O autorze

Redaktor, Fotograf
Google+

Urodzony w 1990 roku w Warszawie. Folk metalem interesuję się odkąd poszedłem na pierwszy koncert grupy Morhana. Koncentruję się głównie na polskich i skandynawskich przedstawicielach gatunku, ale jestem otwarty na wszelkie kierunki. Od kwietnia 2012 roku jestem redaktorem FolkMetal.pl, gdzie staram się pisać o wszystkim, co dzieje się na rodzimej scenie folkmetalowej. Jestem także menadżerem zespołu Morhana od stycznia 2013 roku.