Farerska grupa Týr, grająca muzykę z pogranicza folk i proggresive metalu, zapowiada rozpoczęcie nagrań do siódmego albumu! Kapela wejdzie do studia po zakończeniu amerykańskiej trasy Paganfest, czyli w maju tego roku. Heri Joensen (lider zespołu – przyp. red.) zdradza, iż album poruszał będzie między innymi tematykę kobiet w mitologii skandynawskiej. W tekstach pojawi się więc motyw walkirii, a także postaci nordyckich bogiń. Sugerować to mogą także ujawnione tytuły części utworów, jak Mare of My Night czy Come My Valkyrie. Według kolejnych zapowiedzi lidera, fani odnajdą w tekstach odwołania także do innych elementów powszechnych w pogańskich wierzeniach Północy, jak podróż po sławę, śmierć w bitwie oraz Walhalla. Nie wiadomo dotychczas, czy na najnowszym albumie pojawią się utwory po farersku, czyli w rodzimym języku muzyków.

Nagrania, podobnie, jak w przypadku poprzednich czterech albumów, odbędą się w studiu Jacoba Hansena w Danii. Będzie to także pierwszy album, który ukaże się nakładem Metal Blade Records, z którym Týr podpisał umowę na trzy płyty we wrześniu 2012 roku.

O autorze

Redaktor, Fotograf
Google+

Urodzony w 1990 roku w Warszawie. Folk metalem interesuję się odkąd poszedłem na pierwszy koncert grupy Morhana. Koncentruję się głównie na polskich i skandynawskich przedstawicielach gatunku, ale jestem otwarty na wszelkie kierunki. Od kwietnia 2012 roku jestem redaktorem FolkMetal.pl, gdzie staram się pisać o wszystkim, co dzieje się na rodzimej scenie folkmetalowej. Jestem także menadżerem zespołu Morhana od stycznia 2013 roku.