Zespół Týr z Wysp Owczych zdecydował się na ujawnienie nowych szczegółów dotyczących swego najnowszego wydawnictwa. Album będzie się nazywał Valkyria i zgodnie z zapowiedziami w dużej mierze poświęcony zostanie postaciom kobiecym w przedchrześcijańskich wierzeniach ludów skandynawskich. Datę premiery grupa zapowiedziała na 17 września 2013.

Valkyrja

Fani od kilku tygodni mogą także na portalu Youtube przesłuchać kawałka Blood of Heroes, który będzie rozpoczynał najnowsze wydawnictwo grupy. Znamy już także kolejność, tytuły oraz liczbę wszystkich utworów na albumie. Ich lista przedstawia się następująco:

1. Blood of Heroes
2. Mare of My Night
3. Hel Hath No Fury
4. The Lay Of Our Love
5. Nation
6. Another Fallen Brother
7. Grindavísan
8. Into The Sky
9. Fánar Burtur Brandaljóð
10. Lady Of The Slain
11. Valkyrja
12. Where Eagles Dare (Iron Maiden cover) (bonus track)
13. Cemetery Gates (Pantera cover) (bonus track)

Týr po raz pierwszy w swej historii do współpracy przy albumie zaprosił artystów z innych kapel. Prócz Liv Kristine (Leaves’ Eyes), która użyczyła swego głosu w utworze The Lay Of Our Love, pojawi się także perkusista George Kollias (Nile), na czas nagrań wspierający zespół po niedawnym odejściu Káriego Streymoya.

Album wydany zostanie przez wytwórnię Metal Blade Records, z którą Týr we wrześniu 2012 roku podpisał umowę na trzy wydawnictwa.