arkona_logo

 

Jak już informowaliśmy, w obozie rosyjskiej Arkony trwają przygotowania do wydania nowego krążka, który już oficjalnie otrzyma nazwę Jaw’ (Явь). Prace nad krążkiem trwały sześć miesięcy i zakończyły się 13 października, zaś dwa tygodnie później muzycy udali się w międzynarodową trasę koncertową Pagan Worldwide Tour 2013, podczas której dadzą koncerty w obu Amerykach. Zagrają również w Europie, gdzie wystąpią obok szwedzkiego zespołu Therion oraz dwu mniej znanych ekip – brytyjskiego The Devil i włoskiego Sound Storm. Zobaczymy ich również na trzech koncertach w Polsce – 6 grudnia w Krakowie, 7. w Warszawie i 8. we Wrocławiu.

arkona_masza_studio

Jak twierdzą sami muzycy, praca nad nowym albumem była najprawdopodobniej najtrudniejszą w całej historii grupy. Musieli nauczyć się grać muzykę, w sposób którego do tej pory nie znali. Tym razem zrezygnowali z partii symfonicznych i chóralnych, skupiwszy się na brzmieniu gitar. Nie zabrakło jednak i elementów bardziej lirycznych, za które odpowiedzialna była m.in. ukraińska pianistka Wika Jermolewa (Вика Ермольева), znana lepiej pod pseudonimem vkgoeswild. Płyta Jaw’ (Явь) ma być nowym rozdziałem w ich historii, albumem unikalnym, różnym od poprzednich prac zespołu.

arkona_vika_studio

Niestety, mimo zakończenia nagrań, przed wyruszeniem w trasę muzycy nie znaleźli czasu, by zająć się miksami. Dlatego też premiery płyty możemy spodziewać się najwcześniej w kwietniu 2014 r.

Z innych ważnych nowości, należy wspomnieć o tym, że poprzednia płyta zespołu, Slovo (Слово), doczeka się swojej edycji na winylu. Już teraz można ją zamówić na stronie wydawcy SoundAge Productions.

Arkona-Slovo