Prowansalczycy z diabelskiego zespołu Lou Quinse ostatnimi czasy jakby zamilkli. Tymczasem okazuje się, że nic bardziej mylnego! Otóż 20.01 panowie weszli do studia, by rozpocząć pracę nad nowymi kawałkami do albumu, który obiecali nagrać przed końcem 2013 r. Jak na razie nie wiadomo zbyt wiele na ten temat. Jasno jednak można stwierdzić, że na koncertach usłyszeć już można kilka nieznanych z dotychczasowych wydawnictw utworów. Jednym z nich jest legendarna katalońska pieśń L’Estaca, skomponowana przez tamtejszego barda Lluísa Llacha:

Znana melodia, prawda? Nie ma się co dziwić, wszak to właśnie nią i historią samego Llacha inspirował się Jacek Kaczmarski, komponując swoje-nasze Mury.

Na tym jednak nie koniec nowości. Muzycy zespołu zapowiedzieli zremasterowaną reedycję swojego demo. Ma ono ujrzeć światło dzienne 30.03.2013 r. Pojawi się w dwóch wersjach – na winylu i na CD. Oprócz utworów znanych z oryginału, nagrany zostanie również dotąd niewydany utwór Lo Pal. Wydawnictwo to powstaje pod czujnym okiem Francesco Cavallero i Tino Paratore, znanego ze współpracy z takimi wykonawcami, jak Lou Dalfin, LNRipley czy Gigi D’Agostino.