arkona_logo

Perkusista Wład “Artist” Sokołow (Влад “Artist” Соколов), jak można przeczytać na oficjalnym facebookowym profilu Arkony, postanowił rozstać się z zespołem. Jest to pierwsza zmiana w składzie rosyjskiego – w tej chwili – kwartetu w przeciągu ostatnich dziesięciu lat. Wład podjął decyzję o opuszczeniu zespołu na początku ubiegłego lata. Jako główny powód podał zmęczenie występami na żywo oraz chęć spędzania większej ilości czasu z rodziną.

arkona_drummer

Na ten moment zespół nie znalazł dlań następcy. Mimo to nie zamierzają składać broni i są gotowi na otwarcie nowego rozdziału ich historii.

Przypomnijmy przy okazji, że już w maju (według wcześniejszych zapowiedzi – w kwietniu) tego roku pojawi się w sprzedaży nowy krążek zespołu zatytułowany Jaw’ (Явь), który sam w sobie ma być nowym rozdziałem w ich historii, albumem unikalnym, różnym od poprzednich prac zespołu.

Wraz ze wspomnianą płytą, wydane zostanie nowe DVD Rosjan, zatytułowane Decade of Glory. Jeśli chcecie się przekonać, czego się spodziewać, obejrzyjcie poniższe wideo: