Kolejnym zaprezentowanym na łamach naszej strony zespołem jest pięcioosobowe Wolfmare, porównywana ze względu na brzmienie do znanej grupy Cruachan.

HISTORIA:

Zespół bardzo często daje koncerty, w większości w Petersburgu i Moskwie, rzadko wyjeżdżając poza granice Rosji. Grali jako support między innymi przed Ensiferum, Korpiklaani czy Moonsorrow. W 2009 zagrali nawet na festiwalu Hörnerfest  w Niemczech.
Przez niemal dziesięć lat działalności udało im się nagrać trzy albumy. Pierwszy, wydany przez lokalną wytwórnię Fono, zatytułowany został”Widdershins”(wydano go jednak pod nazwą “Wolfsangel”). Sam zespół określa muzykę na tym albumie jako folk z nieznacznymi wpływami black metalu.
Kolejny album, “Whitemare Rhymes”wydało European CCP Records w kwietniu 2008. Recenzje, ku zadowoleniu grupy, były wyjątkowo dobre. W przeciwieństwie do pierwszego poprzedniego krążka, na “Whitemare Rhymes” słychać dużo więcej instrumentów, takich jak dudy, wiolenczela, skrzypce, zamiast których wcześniej używano gotowych sampli). Inny był też wokal – tym razem zastosowano growl, czysty męski wokal, słychać też kobiecy śpiew. W nagraniach brali udział Keith Fay i Karen Gilligan z zespołu Cruachan.
“Hand of Glory” ujrzało światło dzienne pod koniec października 2010 roku i uznane zostało za kamień milowy w historii zespołu. Wolfmare, ze względu na zmianę lidera i koncepcji, postanowiło grać muzykę mocniejszą, nie rezygnując jednak z tradycyjnych melodii i instrumentów. Najświeższy album grupy uznawany jest za najlepszy w całej ich historii.

SKŁAD ZESPOŁU:

Aktualny skład zespołu:
Dmitri Petras – bas, programowanie
Iana Nikulina – klawisze, wokal
Stas Matveyev – gitara elektryczna
Lyba Maslova – wokal, skrzypce
Ruslan Anisimov – wokal
Dawni członkowie:
Andrew Sokolov – teksty, management
Dmitri Yakovlev – mandolina, whistle, dudy
Max Znaevsky – perkusja
Roma Beltserkovsky – dudy, whistle
Alex Redin – wokal
Tanya Frolova – wokal
Vlad Varnavsky – gitara
Anya Fukalova – skrzypce
Alexei Evdokimov – bębny
Feodor Naumov – gitara elektryczna
Cyril Baturin – gitara elektryczna

DYSKOGRAFIA:

* Widdershins (wydane jako Wolfsangel, album) 2004
* Whitemare Rhymes (album) 2008
* Hand Of Glory (album) 2010