Z przykrością informujemy, że Simeon Koch odpowiedzialny za gitary odchodzi z Eluveitie.

Sime już od dłuższego czasu myślał o opuszczeniu zespołu i w końcu się zdecydował. Narodziły się nowe cele w jego życiu – przede wszystkim rodzina i odpoczynek.

(© Audrey Dujardin)

Eluveitie: „Sime był częścią Eluveitie przez 8 lat, będzie go nam bardzo brakować. Dziękujemy mu za wspaniały czas, który udało się z nim spędzić.

Życzymy wszystkiego najlepszego jego rodzinie oraz powodzenia w życiu osobistym!”

Sime: “Parę miesięcy temu poinformowałem moich przyjaciół, że odejdę z Eluveitie we wrześniu 2012. Wszystko z powodu rodziny. To była bardzo trudna decyzja bo zespół też stał się dla mnie swego rodzaju rodziną.

Będę tęsknił za Eluveitie, lecz na szczęście Szwajcaria jest bardzo mała, dlatego też zagram jeszcze nadchodzące koncerty w Solothurn’s Kofmehl i na festiwalu Eluveitie & Friends.

Życzę zespołowi wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim udanych tras koncertowych!”

Eluveitie: „Drugą ważną wiadomością jest to, że zespół znalazł zastępcę dla Sime –Rafela Salzmanna, który będzie grał na gitarze podczas nadchodzących tras koncertowych (na razie jako muzyk sesyjny).

Rafael to utalentowany gitarzysta, który pracował już z Anną Murphy w studiach Soundfarm. Mamy nadzieję, że się sprawdzi w naszych szeregach.

Co więcej, Päde (flet) z osobistych powodów nie będzie obecny na części naszych nadchodzących tras, ale nie zapominajcie, że wciąż pozostała nas siódemka!”