radogostlog-300x86

Marcin “Velesar” Wieczorek, po ponad trzyletniej przygodzie, opuszcza szeregi Radogostu. Wraz z nim z okolic zespołu odchodzi dotychczasowy menadżer muzyków z Brennej Adam “Doktor Metall” Kolondra.

velesar_radogost

Poniżej cytujemy oficjalne oświadczenie Velesara:

3,5 roku to i dużo, i mało. Na pewno ciężko rozstawać się z czymś, czego było się nierozerwalną (zdawałoby się) częścią tyle czasu i co budowało się kosztem wielu wyrzeczeń. Ale ponieważ z decyzjami zespołu się nie dyskutuje, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko podziękować członkom Radogosta za te niesamowite trzy lata, wspólną płytę i wiele niezapomnianych koncertów. Dziękuję zwłaszcza fanom zespołu – tak starym (zwłaszcza za przychylność w stosunku do nowego wokalu, bo zmiana wokalisty w żadnej kapeli nie jest sprawą łatwą), jak i nowym. Przede wszystkim za te ogromne dawki energii, które przekazywaliście mi na każdym koncercie, a także w mailach, wpisach na FB, komentarzach itd. To Wy nadawaliście temu wszystkiemu sens.

Osobno chcę też podziękować wszystkim kapelom, z którymi zdarzyło się Radogostowi koncertować przez te 3 lata. Grać z Wami na wspólnej scenie było wielkim zaszczytem. Szczególne dzięki kieruję w stronę Percival SchuttenbachCruadalachGRAI – folk metal band from RussiaLitvintroll, Quo Vadis i Silent Stream Of Godless Elegy, z którymi nieraz zdarzyło nam się wystąpić i za każdym razem była niezła rozpierducha. Być może jeszcze się spotkamy…

Jest jeszcze jedna osoba, której należą się moje podziękowania. To Adam, znany Wam jako Doktor Metall, były już manager Radogosta. Tyle wspólnych, nieprzespanych nocy mieliśmy razem przy walce o promocję kapeli, że nawet nie można tego zliczyć.

SŁAWA!!!

Pozostali muzycy nie zamierzają jednak zwalniać tempa – jak sami stwierdzili Radogost wraca do pierwotnej formy, do pierwotnej ekspresji, do wiecznego ognia. Na wokal powraca Łukasz “Mussi” Muschiol, który darł się u początków działalności zespołu. I już teraz pozostała piątka pracuje nad nowym materiałem, który, ponownie, w całości wybrzmi po polsku.

mussi_radogost