17 grudnia 2015 roku odbędzie się koncert trzech znakomitych kapel z rodzimego folkmetalowego podwórka. Na scenie krakowskiej Kawiarnii Naukowej zagrają: Baksztag, Diaboł Boruta oraz Open Access.

Kawiarnia Naukowa

Baksztag to stosunkowo młody, powstały w 2011 roku zespół, który jednak od samego zarania podbija scenę stolicy Małopolski. Sami muzycy określają swój styl jako shanty metal lub pirate heavy metal. Krakowska publiczność z pewnością zna zespół z Pirackich Imprez organizowanych przez grupę w 2014 i 2015 roku w klubie Lizard King. Na scenie towarzyszył mu będzie rzeszowski Diaboł Boruta, a także Open Access, promujący obecnie debiutancką EP-kę Over a Mountain Peak.

Koncert odbędzie się 17 grudnia 2015 w Kawiarni Naukowej w Krakowie. Bilety w cenie 10 zł będą dostępne w kasie przed wejściem, a otwarcie bram zapowiedziano na 19:00.

Portal FolkMetal.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

O autorze

Avatar
Redaktor, Fotograf
Google+

Urodzony w 1990 roku w Warszawie. Folk metalem interesuję się odkąd poszedłem na pierwszy koncert grupy Morhana. Koncentruję się głównie na polskich i skandynawskich przedstawicielach gatunku, ale jestem otwarty na wszelkie kierunki. Od kwietnia 2012 roku jestem redaktorem FolkMetal.pl, gdzie staram się pisać o wszystkim, co dzieje się na rodzimej scenie folkmetalowej. Jestem także menadżerem zespołu Morhana od stycznia 2013 roku.