Jak pewnie niektórzy z Was pamiętają folk metalowa formacja Woodscream z Sankt-Petersburga odwiedziła nasz kraj 27 października 2011 roku, kiedy zagrała w stołecznym klubie MetalCave w ramach Folk Night V. Na powrót tej grupy musieliśmy później czekać długie lata, jednak cierpliwość czasem popłaca – muzycy wracają by dać trzy koncerty na terenie naszego kraju.

Mini trasa rozpocznie się 5 listopada w Warszawie (Klub Harenda). Gościnnie wraz z Woodscreamem zagrają: Helroth oraz Runika. Kolejny koncert odbędzie się dzień później w krakowskiej Rotundzie, gdzie gościom ze Wschodu towarzyszyć będą: Lacrima i Cronica. Ostatni zostanie odwiedzony klub Liverpool we Wrocławiu, gdzie prócz gwiazdy wieczoru będziemy mogli usłyszeć zespół Iscariota, a także ponownie warszawską formację Helroth. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 19:00, a wjazd na każdy z nich kosztował będzie 25 złotych. Portal FolkMetal.pl objął patronatem całą trasę.

Woodscream 2014

Dodatkowo warto jeszcze wspomnieć o dwóch koncertach, które odbędą się poza tymi organizowanymi przez Heart of Rock Agency. Zespół Woodscream jest w trakcie kolejnej już europejskiej trasy, a po występach w Polsce przemieści się do naszych zachodnich sąsiadów. Następnie jednak wróci, by 12 listopada zagrać w raz z grupami Othalan i Cronica w gliwickim klubie Pod Czerwoną Cegłą. Wjazd na koncert kosztuje 15 złotych w przedsprzedaży (20 zł w dniu koncertu), a całość rozpocznie się o godzinie 18:00. Więcej informacji odnajdziecie na stronie wydarzenia w portalu Facebook.

Drugi koncert odbędzie się 13 listopada w rzeszowskim klubie Vinyl, a wraz z gośćmi z Rosji zagrają Time of Tales oraz Diaboł Boruta. Niestety, dotychczas nie mamy więcej informacji na ten temat, zapraszamy więc do śledzenia wydarzenia w portalu Facebook, by pozostać na bieżąco.

Woodscream Othalan Cronica